Nakon blagdana shvatimo koliko smo zapravo pretjerali u količinama svega, a najčešće su nam pokazatelj upravo ostaci koje nam je teško baciti. Jedan od ostataka svakako je i novogodišnja torta, no ne trebate ni razmišljati o bacanju jer se torte mogu zamrznuti, a u nastavku vam donosimo korake koje morate slijediti kako bi uspješno zamrznuli, ali i odmrznuli ostatke novogodišnje torte.
Za uspješno zamrzavanje torte potrebno je prvo ju narezati na šnite koje se zatim slože na pladanj i stave na 3-4 sata u zamrzivač kako bi se kreme i glazura stegnule i kako ne bi došlo do mrvljenja ili raspadanja komada.
Nakon 3 do 4 sata pladanj sa šnitama treba izvaditi iz zamrzivača i omotati jednu po jednu šnitu u prozirnu foliju, ali ne prečvrsto, a zatim i u aluminijsku foliju kako bi šnite bile u potpunosti osigurane od mrvljenja i poprimanja drugih okusa, ali i od prodora zraka koji može značajno utjecati na teksturu.
Kada je sve dobro omotano potrebno je spremiti omotane komade u vrećicu sa zip zatvaračem, napisati na nju naziv torte, količinu i datum zamrzavanja te spremiti u zamrzivač.
Ovako pripremljeni komadi torte u zamrzivaču se mogu skladištit 9 do 12 mjeseci, no svakako bi bilo dobro čim prije ih potrošiti kako bi mogli krenuti u izradu novih ukusnih torti.
Jednaku pažnju treba posvetiti i odmrzavanju torte jer ono može značajno utjecati na okus. Nakon što se izvadi komad torte iz zamrzivača, treba ga odmotati iz folija i staviti na pladanj, a zatim taj pladanj staviti u gornji dio hladnjaka na nekoliko sati kako bi se led postepeno opustio i kako se uslijed naglog odmrzavanja ne bi promiijenili okus i tekstura slastice.
Nakon odmrzavanja u hladnjaku, torta može još neko vrijeme biti na sobnoj temperaturi, a zatim se može poslužiti.
Izvor: southernliving.com
Fotografija: Canva